W pierwszą niedzielę września, w malowniczo położonej Sosnowicy, odbył się piknik edukacyjny GreenGo! zorganizowany w ramach Dożynek Powiatu Parczewskiego. 

Podobnie jak w Komodziance, kilkuset mieszkańców gminy, którzy odwiedzili stoisko edukacyjne projektu GreenGo!, miało możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat roli zielonej infrastruktury, biorąc udział w interaktywnym quizie. Podczas imprezy zaprezentowano w formie wystawy lokalną Bazą Zielonej Infrastruktury Gminy Milanów opracowaną przez uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Jabłoniu. Na tablecie dostępny był również film, pokazujący, jak korzystać z aplikacji mapowej GreenGo!, przeglądając informacje o zazielenieniach zebrane przez młodzież. Odwiedzający wystawę mogli również przeczytać o projektach uczniów z gminy Frampol) i Lesznowola.

Mimo ulewnych deszczy, które towarzyszyły imprezie, stoisko projektu było tłumnie odwiedzane przez miłośników zielonej infrastruktury. Dla biorących udział w atrakcjach przygotowano zestawy nagród pomocne w dbaniu o zieloną infrastrukturę w skali lokalnej - między innymi narzędzia ogrodnicze, cebulki i zestawy nasion. 

 

 

 

 

nfosigw  Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu
Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie
Narodowa Fundacja Ochrony Środowiska, Centrum UNEP/GRID-Warszawa.

Lider projektu:

Centrum UNEP/GRID-Warszawa

 • Patron honorowy:
  Minister Środowiska
 • Patron honorowy:
  Minister Rolnictwa
  i Rozwoju Wsi
 • Patron honorowy:
  Marszałek Województwa Mazowieckiego
 • Patron honorowy:
  Marszałek Województwa Lubelskiego
 • Partner projektu:
  Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego
 • Partner projektu:
  Oficyna Wydawnicza Oikos
 • Patron medialny:
  Magazyn technologii bezorkowych
© Centrum UNEP/GRID-Warszawa 2020