Pierwszy piknik edukacyjny GreenGo! zorganizowany w ramach III Turnieju Miejscowości Gminy Frampol już za nami. W prześlicznej Komodziance można było skosztować regionalnych przysmaków, przeżyć sportowe emocje, posłuchać orkiestry dętej i odwiedzić zielone stoisko projektu.

Kilkuset mieszkańców gminy, którzy odwiedzili nasze stoisko edukacyjne, miało możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat roli zielonej infrastruktury, biorąc udział w interaktywnym quizie. Pytania były bardzo podchwytliwe, ale na szczęście radą służył p. Stefan Krauz – ekspert Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Biłgoraju. Dzieci uczestniczące w imprezie ćwiczyły pamięć, grając w memory, i wykonały fantastyczne prace plastyczne, które były ozdobą naszego stoiska.

Pogoda sprzyjała, więc wystawę, na której zaprezentowaliśmy lokalną Bazą Zielonej Infrastruktury Gminy Frampol, oglądano w promieniach lipcowego słońca. Uczniowie Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu chętnie odpowiadali na pytania dotyczące swojej pracy i prezentowali zdjęcia z wizji terenowych przeprowadzonych w położonej nieopodal Teodorówce. Opowieściom uczniów towarzyszył film, pokazujący, jak korzystać z aplikacji mapowej GreenGo!, przeglądając informacje o zazielenieniach zebrane przez młodzież. Odwiedzający wystawę mogli również przeczytać o projektach uczniów z gminy Jabłoń (woj. lubelskie) oraz Lesznowola (woj. mazowieckiego). Wszystkie trzy zespoły to zwycięzcy konkursu "GreenGo! Mapuj zieloną infrastrukturę!", w którym uczniowie z Frampola zajęli I miejsce.

Nagrody, które przygotowaliśmy dla osób biorących udział w naszych konkursach, rozeszły się w imponującym tempie. Pszczoły, motyle i trzmiele powinny się cieszyć, bo rozdaliśmy mnóstwo nasion ich ulubionych roślin. Już wkrótce cała gmina zakwitnie kolorami szałwii, tymianku, nagietka i smagliczki.

Zobacz galerię zdjęć z pierwszego pikniku edukacyjnego zorganizowanego w ramach projektu GreenGo!

 

nfosigw  Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu
Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie
Narodowa Fundacja Ochrony Środowiska, Centrum UNEP/GRID-Warszawa.

Lider projektu:

Centrum UNEP/GRID-Warszawa

 • Patron honorowy:
  Minister Środowiska
 • Patron honorowy:
  Minister Rolnictwa
  i Rozwoju Wsi
 • Patron honorowy:
  Marszałek Województwa Mazowieckiego
 • Patron honorowy:
  Marszałek Województwa Lubelskiego
 • Partner projektu:
  Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego
 • Partner projektu:
  Oficyna Wydawnicza Oikos
 • Patron medialny:
  Magazyn technologii bezorkowych
© Centrum UNEP/GRID-Warszawa 2021