W wyjątkowo ciepłą i słoneczną niedzielę odbył się ostatni piknik edukacyjny Projektu GreenGo!  zorganizowany w ramach Jarmarku Piaseczyńskiego.

Czy można wyobrazić sobie lepszy początek roku szkolnego? Nagrody za stworzenie  Lokalnych Baz Zielonej Infrastruktury trafiły do zwycięskich zespołów. Wyposażeni w sprzęt sportowy oraz tablety, młodzi planiści z pewnością chętnie znowu ruszą w teren poznawać sekrety zielonej infrastruktury.

W pierwszą niedzielę września, w malowniczo położonej Sosnowicy, odbył się piknik edukacyjny GreenGo! zorganizowany w ramach Dożynek Powiatu Parczewskiego. 

Już w najbliższą niedzielę, 3 września, spotykamy się na kolejnym pikniku edukacyjnym GreenGo! Tym razem odwiedzimy powiat parczewski, gdzie będziemy gościć na Dożynkach Powiatowych w Sosnowicy. Na odwiedzających stoisko GreenGo! jak zwykle będzie czekało wiele atrakcji. Przyjdź i dowiedz się, dlaczego zielona infrastruktura jest tak ważna. Do zobaczenia!

Pierwszy piknik edukacyjny GreenGo! zorganizowany w ramach III Turnieju Miejscowości Gminy Frampol już za nami. W prześlicznej Komodziance można było skosztować regionalnych przysmaków, przeżyć sportowe emocje, posłuchać orkiestry dętej i odwiedzić zielone stoisko projektu.

Wszystkie osoby, które chcą zapoznać się z nagrodzoną lokalną Bazą Zielonej Infrastruktury Gminy Frampol zapraszamy 16 lipca do odwiedzenia stoiska projektu „GreenGo!” w czasie III Turnieju Miejscowości Gminy Frampol. Na pytania dotyczące pracy odpowiedzą zwycięzcy konkursu - uczniowie Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu. Będzie też można porozmawiać z ekspertem Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Biłgoraju. Oprócz zaznajomienia się z tematyką projektu, młodsi i starsi będą mogli wziąć udział w konkursach i wygrać atrakcyjne nagrody. Do zobaczenia w niedzielę!

Koniec roku szkolnego to gorący okres nie tylko dla uczniów i nauczycieli, ale również dla komisji konkursowej oceniającej projekty wykonane w ramach konkursu GreenGo! Mapuj zieloną infrastrukturę!. Ich jakość, ogrom włożonej pracy i rzetelność przygotowanych analiz przerosły nasze oczekiwania. Przed komisją stało trudne zadanie wyłonienia trzech zwycięskich drużyn.

Gminne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wieliszewie to jedna ze szkół, której uczniowie wzięli udział w naszym konkursie. Ich zaangażowanie i dobra współpraca z pracownikami urzędu gminy zaowocowały powstaniem Lokalnej Bazy Zielonej Infrastruktury. 

Zespół z Wieliszewa wybrał pakiet wodny, w ramach którego analizował stan i rolę stref buforowych na wybranych obszarach swojej gminy. Teraz uczniowie czekaja już tylko na ogłoszenie decyzji komisji konkursowej. Trzymamy kciuki!

Uzupełnianie informacji w Lokalnych Bazach Zielonej Infrastruktury to główny element konkursu "GreenGo! Mapuj zieloną infrastrukturę!". Dobra pogoda sprzyjała zespołom z gimnazjum w Zespole Szkół w Wierzbicy oraz Zespołu Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej, które w czwartek 25 maja ruszyły w teren.

W wizjach terenowych uczniom towarzyszyły ekspertki Centrum UNEP/GRID-Warszawa, biolog oraz hydrolog. Obydwa zespoły wybrały bowiem pakiet wodny, w ramach którego analizują stan i rolę stref buforowych na wybranych obszarach lubelskich gmin Wierzbica oraz Borki Radzyńskie.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Jabłoniu ma się czym pochwalić. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych uczniowie ruszyli w teren, aby mapować zieloną infrastrukturę.

Teraz przed zespołem już tylko ostatni etap konkursu. Jaki jest stan elementów zielonej infrastruktury na terenie, na którym pracuje młodzież? Czy pełnią swoją rolę? Jakich zmian możemy się spodziewać w przyszłości? Jakie działania może podjąć lokalna społeczność, aby utrzymać lub poprawić stan zielonej sieci? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w raporcie podsumowującym, nad którym pracuje zespół.

nfosigw  Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu
Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie
Narodowa Fundacja Ochrony Środowiska, Centrum UNEP/GRID-Warszawa.

Lider projektu:

Centrum UNEP/GRID-Warszawa

  • Patron honorowy:
    Minister Środowiska
  • Patron honorowy:
    Minister Rolnictwa
    i Rozwoju Wsi
  • Patron honorowy:
    Marszałek Województwa Mazowieckiego
  • Patron honorowy:
    Marszałek Województwa Lubelskiego
  • Partner projektu:
    Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego
  • Partner projektu:
    Oficyna Wydawnicza Oikos
  • Patron medialny:
    Magazyn technologii bezorkowych
© Centrum UNEP/GRID-Warszawa 2024