W gminie Garwolin uczniowie we współpracy z pracownikami Urzędu Gminy pracują nad stworzeniem Lokalnej Bazy Zielonej Infrastruktury.

Pierwszy etap konkursu trwa. Uczniowie nawiązują współpracę z urzędami gmin. Mierzą się także z wyborem obszaru mapowania oraz opisem terenu. 

Z początkiem marca uruchomiliśmy szkolenie online, którego celem jest wzmocnienie wiedzy i kompetencji uczestników w zakresie kształtowania zielonej infrastruktury na obszarach wiejskich.

Kurs jest skierowany przede wszystkim do pracowników gmin odpowiedzialnych za ochronę środowiska, rolnictwo, rozwój obszarów wiejskich oraz planowanie przestrzenne. Mogą w nim wziąć udział również inne osoby zainteresowane tematyką, np. radni, czy przedstawiciele lokalnych organizacji pozarządowych.

Wizytą w Zespole Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Łazach oraz w Gminnym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wieliszewie zakończyliśmy serię lekcji pokazowych. Gimnazjaliści szybko nauczyli się korzystać z naszej aplikacji do mapowania zielonej infrastruktury. Jesteśmy przekonani, że świetnie poradzą sobie także z wyzwaniami stojącymi przed zespołami biorącymi udział w konkursie "GreenGo! Mapuj zieloną infrastrukturę!".

We wtorek w Samorządowym Zespole Szkolnym we Frampolu odbyła się ostatnia lekcja pokazowa na Lubelszczyźnie.

W czwartek uczyliśmy młodzież z dwóch lubelskich szkół korzystać z naszej aplikacji do mapowania zielonej infrastruktury. W pierwszej kolejności odwiedziliśmy Gimnazjum Publiczne w Skierbeszowie, a potem ruszyliśmy do Zespołu Szkół Publicznych w Podhorcach im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Dziękujemy za doskonałe lekcje i czekamy na Wasze prace konkursowe!

Na Lubelszczyźnie ciągle jeszcze panuje zima. Zasypane śniegiem pola i oszronione drzewa wyglądają bardzo malowniczo. W tej scenerii w Zespole Szkół im. Kazimierza Górskiego w Wierzbicy czekały na nas aż dwa zespoły! 

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ireny Kosmowskiej to kolejny punkt na naszej trasie przez Lubelszczyznę! W zimny walentynkowy poranek czekało nas ciepłe powitanie i bardzo wesoła grupa, która szybko poradziła sobie z wyznaczonymi zadaniami.

Od poniedziałku zespół trenerów GreenGo! znowu krąży po przepięknej Lubelszczyźnie. Na początek odwiedziliśmy Zespół Szkół im. ks. Antoniego Kwiatkowskiego w Bychawie. Licealiści wrócili z ferii z zapasem energii i gotowi podjąć nowe wyzwania!

Za nami ostatnie lekcje w województwie mazowieckim przed nadchodzącymi feriami. Uczestniczyli w nich uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Mysiadle, którzy byli bardzo zaangażowani w realizację przygotowanych zadań. Młodzież z Mysiadła to kolejny zespół uczniowski, który zadeklarował swój udział w konkursie. Trzymamy kciuki!

nfosigw  Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu
Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie
Narodowa Fundacja Ochrony Środowiska, Centrum UNEP/GRID-Warszawa.

Lider projektu:

Centrum UNEP/GRID-Warszawa

 • Patron honorowy:
  Minister Środowiska
 • Patron honorowy:
  Minister Rolnictwa
  i Rozwoju Wsi
 • Patron honorowy:
  Marszałek Województwa Mazowieckiego
 • Patron honorowy:
  Marszałek Województwa Lubelskiego
 • Partner projektu:
  Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego
 • Partner projektu:
  Oficyna Wydawnicza Oikos
 • Patron medialny:
  Magazyn technologii bezorkowych
© Centrum UNEP/GRID-Warszawa 2017